| Gruppe | Aksjer 2025 | Andel 2025 | Aksjer 2024 | Andel 2024 | Diff aksjer | Diff pp |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Største eier | 64 160 | 43.4% | 64 160 | 43.4% | 0 | 0.0% |
| Topp 10 | 143 284 | 97.0% | 143 284 | 97.0% | 0 | 0.0% |
| Topp 50 | 147 705 | 100.0% | 147 705 | 100.0% | 0 | 0.0% |
| Topp 100 | 147 705 | 100.0% | 147 705 | 100.0% | 0 | 0.0% |
| Type | Eiere | Aksjer | Andel |
|---|---|---|---|
| company | 20 | 147 705 | 100.0% |
| Andel per eier | Eiere | Aksjer | Andel |
|---|---|---|---|
| >= 10% | 2 | 119 925 | 81.2% |
| 1-5% | 5 | 19 696 | 13.3% |
| 0.1-1% | 13 | 8 084 | 5.5% |
| Eier | Type | Aksjer | Andel |
|---|---|---|---|
| STATKRAFT INDUSTRIAL HOLDING AS | company | 64 160 | 43.4% |
| BERGEN KOMMUNE | company | 55 765 | 37.8% |
| ALVER KOMMUNE | company | 5 099 | 3.5% |
| ØYGARDEN KOMMUNE | company | 5 062 | 3.4% |
| ASKØY KOMMUNE | company | 3 666 | 2.5% |
| SUNNFJORD KOMMUNE | company | 3 358 | 2.3% |
| TYSNES KRAFTLAG AS | company | 2 511 | 1.7% |
| KVINNHERAD KOMMUNE | company | 1 341 | 0.9% |
| KVAM HERAD | company | 1 329 | 0.9% |
| VOSS HERAD | company | 993 | 0.7% |
| FJALER KOMMUNE | company | 895 | 0.6% |
| AUSTRHEIM KOMMUNE | company | 640 | 0.4% |
| HYLLESTAD KOMMUNE | company | 565 | 0.4% |
| VAKSDAL KOMMUNE | company | 549 | 0.4% |
| ETNE ELEKTRISITETSLAG AS | company | 517 | 0.4% |
| GULEN KOMMUNE | company | 401 | 0.3% |
| SOLUND KOMMUNE | company | 358 | 0.2% |
| HØYANGER KOMMUNE | company | 172 | 0.1% |
| FEDJE KOMMUNE | company | 171 | 0.1% |
| MASFJORDEN KOMMUNE | company | 153 | 0.1% |