| Gruppe | Aksjer 2025 | Andel 2025 | Aksjer 2024 | Andel 2024 | Diff aksjer | Diff pp |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Største eier | 1 823 | 7.8% | 1 934 | 8.2% | -111 | -0.5% |
| Topp 10 | 6 919 | 29.5% | 7 258 | 31.0% | -339 | -1.4% |
| Topp 50 | 12 423 | 53.0% | 12 357 | 52.7% | 66 | 0.3% |
| Topp 100 | 14 855 | 63.4% | 14 740 | 62.9% | 115 | 0.5% |
| Type | Eiere | Aksjer | Andel |
|---|---|---|---|
| person | 751 | 16 880 | 72.0% |
| company | 100 | 6 556 | 28.0% |
| unknown | 1 | 10 | 0.0% |
| Andel per eier | Eiere | Aksjer | Andel |
|---|---|---|---|
| 5-10% | 2 | 3 009 | 12.8% |
| 1-5% | 15 | 5 745 | 24.5% |
| 0.1-1% | 176 | 8 787 | 37.5% |
| < 0.1% | 659 | 5 905 | 25.2% |
| Eier | Type | Aksjer | Andel |
|---|---|---|---|
| STIFTINGA VENER AV DAG OG TID | company | 1 823 | 7.8% |
| LEVALD AARHUS | person | 1 186 | 5.1% |
| SVEIN GJERDÅKER | person | 726 | 3.1% |
| DAG OG TID AS | company | 719 | 3.1% |
| STIFTINGA DET NORSKE SAMLAGET | company | 510 | 2.2% |
| NOREGS MÅLLAG | company | 493 | 2.1% |
| ARNSTEIN FORTUN LINDAAS | person | 425 | 1.8% |
| KNUT FORTUN GRØNNHAUG LINDAAS | person | 425 | 1.8% |
| SANDEFJORD OG SANDAR MÅLLAGS LEGAT TIL NORSK MÅLREISING STI | company | 313 | 1.3% |
| DAGFINN HAARR | person | 299 | 1.3% |
| KJELL ARVE STRAUMSVÅG | person | 284 | 1.2% |
| VIDAR YSTAD | person | 282 | 1.2% |
| SVEINUNG LINDAAS | person | 275 | 1.2% |
| AUDUN SKJERVØY | person | 270 | 1.2% |
| BONDEUNGDOMSLAGET I OSLO | company | 250 | 1.1% |
| OLA SIGMUND RELLING | person | 239 | 1.0% |
| TRØNDERLAGET | company | 235 | 1.0% |
| REIDUN PRESTBØ | person | 225 | 1.0% |
| BERGFINN AABØ | person | 221 | 0.9% |
| BUSKERUD MÅLLAG | company | 212 | 0.9% |